Czyszczenie parą

Czyszczenie parowe to coraz popularniejsza metoda na utrzymanie porządku w domu. Sprzątanie jest wyjątkowo szybkie i skuteczne. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie.

Zamów usługę

Czyszczenia parowe jest wydajne i skuteczne, a do tego zdrowe i ekologiczne, gdyż odbywa się bez użycia środków chemicznych i detergentów, które mogą wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Sprzątanie przy użyciu parownicy jest również bardzo ekonomiczne – ogranicza zużycie wody, którą wykorzystujemy podczas domowych porządków.

PARA DLA ALERGIKÓW

Czyszczenia gorącą parą nie powinno zabraknąć w domu, w którym mieszkają małe dzieci i alergicy. Środki chemiczne nigdy nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia, mogą uczulać, a ich pozostałości znajdują się po czyszczeniu na powierzchniach w domu. Czyszczenie gorącą parą eliminuje ten problem ponieważ parownica czyści bez detergentów. Gorąca para dokładnie penetruje wszelkie zakamarki i szczeliny i jest prawdziwym pogromcą drobnoustrojów.

 

DEZYNFEKCJA W CAŁYM DOMU

Parowe czyszczenie ma wiele zastosowań, możemy wyczyścić różne powierzchnie – zaczynając od twardych posadzek (kamień, lastrico), poprzez podłogi, również te wykończone panelami laminowanymi.

Para dobrze sprawdza się do czyszczenia stali nierdzewnej w kuchni, okapów, płyt grzejnych, piekarników. Jest niezastąpiona podczas sprzątania łazienki. Oprócz kabin prysznicowych i ceramiki łazienkowej, świetnie poradzi sobie z czyszczeniem baterii łazienkowych oraz fug.

 

Parowe doczyszczanie fug

Fugi, zwłaszcza jasne, zarówno na podłodze, jak i ścianach, z biegiem czasu zaczynają zachodzić brudem. Dzieje się to powoli, dlatego nie zawsze to zauważamy. Jednak od czasu do czasu należy je dobrze wyczyścić, by przywrócić im pierwotny kolor i wyeliminować alergeny i zabrudzenia z domu. Czyszczenie ich małą szczotką i detergentami nie jest szczególnie komfortowe ani skuteczne, dlatego para jest najlepszym rozwiazaniem.

Czyszczenie parowe ma bardzo wiele zalet. Wysoka temperatura sprawia, że zabrudzenia szybko się rozmiękczają i łatwiej je usunąć. Skraplająca się para wodna wnika w strukturę fug i precyzyjnie zbiera cały brud. Dodatkowo powierzchnia zostaje zdezynfekowana przez temperaturę – większość wirusów, bakterii i grzybów ginie w zetknięciu z nią. To o wiele skuteczniejsze niż usuwanie ich chemicznym detergentem, na dodatek o wiele bezpieczniejsze. Preparaty czasami zmniejszają siłę spoiny, wnikają w strukturę cementu i powodują jego wykruszanie. Para wodna nie wpływa na jakość i trwałość fugi.

Czyszczenie dywanów gorącą parą

Oferta parowego czyszczenia dywanów skierowana jest do osób oczekujących bezpiecznego, naturalnego prania dywanów bez użycia środków chemicznych. Zaletą tej metody czyszczenia, oprócz braku zastosowania chemii, jest także możliwość normalnego korzystania z dywanu praktycznie po zakończeniu prania. Dywany są praktycznie suche – gorąca para wodna nie pozostawia resztkowej wilgoci w runie dywanie.

Oczywiście, w przypadku silniejszych zabrudzeń czyszczenie parowe nie jest w stanie zapewnić takich samych rezultatów jak pranie ekstrakcyjne z zastosowaniem dużych ilości wody oraz specjalistycznych środków piorących. Dlatego też, pranie dywanów gorącą parą polecamy w następujących sytuacjach:
 – czyszczenie dywanów w pomieszczeniach, przeznaczonych dla małych dzieci (dezynfekcja dywanów i usunięcie roztoczy, bakterii i innych czynników infekcyjnych),
 – czyszczenie dywanów w mieszkaniach osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, nie tolerujących środków chemicznych (w przypadku nadwrażliwości na detergenty czyszczenie parą jest jedynym dopuszczalnym sposobem na usunięcie zabrudzeń).
 – szybkie odświeżenie dywanu lub wykładziny (powierzchnie lekko zabrudzone nie wymagające dogłębnego czyszczenia), bez konieczności czekania na jego wyschnięcie.

Proste mycie okien, luster i przeszkleń

Bez smug i detergentów – u nas zamówisz  usługę mycia okien wraz z ramami okiennymi i parapetami za pomocą parownicy. 

Pozostałe usługi 

Helping Hand – firma sprzątająca Kłodzko

Sprzątanie domów

Sprzątanie hoteli

Sprzątanie firm i biur

Mycie okien

Ekstrakcyjne pranie dywanów

Pranie tapicerki

Sprzątanie poremontowe

Sprzątanie spółdzielni mieszkaniowych

Sprzątanie gabinetów lekarskich

R

Doświadczenie

  • Firma z dwuletnim stażem 
  • Doświadczeni pracownicy
  • Najwyższa jakość usług
R

Profesjonalny sprzęt

  • Najwyższej jakości środki czystości
  • Markowy i atestowany sprzęt
R

Indywidualna wycena

  • Cena zależny od zakresu prac
  • Sprzątamy codziennie lub okresowo
  • Bezpłatna wycena po rozmowie lub wizycie

508 342 910

Masz pytanie? Napisz:
kontakt@helpinghand.pl